O NAS

Nasza miłość do Mazur rozpoczęła się od Sielankowa – miejsca, którego nie ma już na mapie. Spływ kajakowy rzeką Krutynią i mili, napotkani na szlaku Poznaniacy, którzy polecili nam Knajpę u Targowiczan, mieszczącą się jeszcze wtedy w Stadninie Koni Ferensteinów. Od tego momentu każdy wolny weekend całą Rodziną spędzaliśmy w Gałkowie, w pensjonacie „Sielankowo”.

Rok później kupiliśmy kawałek ziemi. Oglądaliśmy wiele działek, ale ta jedna miała w sobie duszę i ten urzekający i bezkresny widok. Po dwóch latach stał już dumnie nasz mazurski domek. Potem przyszedł czas na drewnianą stodołę. Inspiracją do powstania obu budynków była tradycyjna mazurska zabudowa.

Wpływy mazurskiego stylu interpretujemy zgodnie z naszym wewnętrznym smakiem, tworząc przestrzeń przyjazną i wyjątkową. Z miłości do detali, każdy szczegół został dopracowany i stworzony przez tutejszych rzemieślników lub odzyskany ze starych, mazurskich domostw.

Do dyspozycji naszych Gości oddaliśmy trzy komfortowe i przestronne pokoje z prywatnymi łazienkami, udostępnione w kwietnia 2014 roku.

„Pan tu nie spał” to nieszablonowe miejsce. Położone w kultowej i malowniczej wsi Gałkowo. W samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w bliskim sąsiedztwie rzeki Krutyń. Nasz pensjonat usytuowany jest w spokojnym i wyszukanym miejscu. Regularnie słychać klekot bocianów, rechot żab i klęgor żurawi.

„Pan tu nie spał” oferuje swoim Gościom duży ogród z leżakami i miejscem do wypoczynku oraz Oranżerię. Oranżeria z wielkim stołem, służy o poranku jako duża jadalnia, a w ciągu dnia lub gdy pada deszcz pozwala mile spędzić czas przy wspólnym stole. A podczas letnich wieczorów zamienia się w kino letnie. Dzieci mają do swojej dyspozycji duży ogród, a latem mogą korzystać z basenu. Tu czas płynie wolniej, a pory dnia wyznaczają rytm życia.

Od zawsze wiedzieliśmy, że chcemy „być”, a nie „mieć”. I tu nam to się to właśnie udało i utwierdziło nas w tym, że życie bez układów i uwikłań jest możliwe…

Pan tu nie spał…

W mazurskiej stodole znajdują się trzy niezależne, komfortowe i przestronne pokoje: „Atelier”, „Chateau” oraz „Monsieur”. Każdy z pokoi posiada prywatną łazienkę.

Na miejscu do dyspozycji Gości są  pokoje z bezpłatnym dostępem do Wi-Fi i z telewizorem („Atelier” oraz „Monsieur”). Obiekt zapewnia bezpłatne ręczniki oraz możliwość korzystania z małej lodówki, czajnika elektrycznego oraz płyty grzewczej (w holu).

„Pan tu nie spał” dysponuje Oranżerią z kinem letnim, dużym ogrodem, leżakami, miejscem do odpoczynku, basenem dla dzieci oraz sprzętem do grillowania.